Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su zaostali meč protiv Voždovca ispred 35,000 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić,, i proslavili šampionsku titulu uz pobedu od 5:1, ali je planirana šetnja kroz grad nakon utakmice ostavila gorak ukus nakon što se zapalio autobus u kojem su bili igrači. Na svu sreću niko nije bio povredjen.

Slavlje je počelo u 19 časova, sat vremena pre početka utakmice, kada su igračima dodeljene medalje i pehar koji su proslavili sa svojim najvatrenijim pristalicama sa severne tribine, koji su napravili svoj prepoznatljiv displej pirotehnike da pozdrave svoje ljubimce i odjave ovu uspešnu sezonu na domaćoj i medjunarodnoj sceni.

Rezultat je uvek bio u drugom planu, ali Vladan MIlojević očigledno nije dopustio igračima da još psihički odu na odmor i to se videlo jakim tempom i pritiskom koji je izrodio i prvi gol u 18. minutu kada je El-Fardu Ben zatresao mrežu i tako “načeo” “zmajeve”.

Vrlo brzo je iskosa duplirao prednost domaćina možda i najbolji igrač ovosezonskog prvenstva, Nemanja Radonjić, a u drugom poluvremenu videli smo i šansu ukazanu novom biseru srpskog fudbala, Dejanu Joveljiću.

Mladi špic koji je u omladincima ove sezone postigao čak 46. pogotka je prvo majstoriom “izvozao” odbranu Voždovca pa pritom stavio loptu na tacnu za Mičela Donalda da se oprosti od Zvezdinih navijača na najlepši mogući način. Donald je ujedno ove sezone postao i stranac sa najviše nastupa u Crvenoj zvezdi.

Posle toga usledila je loptu u prostor i gol koji je odjekivao samopouzdanjem od Joveljića da bi mladi centarfor još jednom upisao svoje ime u listu strelaca pre projektila Uroša Račića za kraj.