Reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno (1:1) sa selekcijom Južne Koreje u Ulsanu.

Srbija, u izmenjenom sastavu, došla do vođstva u 59. minuta kada je Adem Ljajić precizno pogodio mrežu nakon asistencije Sergeja Milinković-Savića.

Domaćin je došao do izjednačenja samo tri minuta kasnije kada je Jagoš Vuković odguravanjem protivnika skrivio penal. Ku Ja-čeol je sa bele tačke matirao Marka Dmitrovića, i tako postavio konačnih 1:1.

Ovo je, takođe, utakmica koja će dugo ostati u sećanju kapitena naše reprezentacije, Branislavu Ivanoviću, pošto je zabeležio svoj stoti nastup za nacionalni tim. Pre početka utakmice Ivanoviću je predsednik Fudbalskog saveza Srbije, Slaviša Kokeza, uručio jubilarni dres, a predsednik korejskog Saveza mu je poklonio cveće.

Nema sumnje da je Srbija pružila dve vrlo kvalitetne partije na ovoj Azijskoj turneji, ali ostaje da vidimo da li će to biti dovoljno da ubedi Fudbalski savez Srbije da je Mladen Krstajić spreman da vodi ”orlove” na Svetskom prvenstvu u Rusiji sledećeg leta.