Crvena zvezda osvetila se Mačvi za poraz u Kupu Srbije pre tri dana pobedom u Šapcu od 2:0. Puleni Vladana Milojevića ponovo su se mučili u izmenjenom sastavu i vidno je da u Zvezdi nešto ne štima, ali su se ipak domogli važna tri boda pred ulazak u plej-of fazu takmičenja.

Nakon zaboravnog prvog poluvremena crveno-beli poveli su majstorijom Luke Adžića da bi El-Fardu Ben stavio tačku na pobedu u 75. minutu susreta, ali veliki peh za Zvezdu mogao bi da bude povreda stopala Nenada Krstičića.

Partizan se takođe namučio na svom stadionu protiv Radnika iz Surdulice, ali su crno-beli isto došli do celog plena u drugom delu meča. Ognjen Ožegović je prvo zapretio golu Nikole Vasiljevića početkom drugog poluvremena kada je nakon asistencije Leandrea Tavambe glavom pogodio stativu. Zatim je nakon izblokiranog šuta Saše Ilića oboren Armin Đerlek, a sudija je pokazao na belu tačku, sa koje je Marko Jevtović bio precizan. Samo tri minuta kasnije izabranici Miroslava Đukića overili su pobedu kada je Nemanja G. Miletić natrčao na centaršut i smestio loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Radnički Niš je izgubio drugu uzastopnu utakmicu, ovog puta protiv Voždovca nakon koje su ostali i bez trenera, Bobana Dmitrovića koji je podneo ostavku. “Zmajevi” su poveli, da bi zatim gosti brzo izjednačili, ali je ekipa Miloša Veselinovića golom Miloša Mihajlova početkom drugog poluvremena potpisala sudbinu Dmitroviću.

Čukarički nije uspeo da umanji bodovnu razliku u odnosu na trećeplasirani Radnički, jer je samo uspeo da dođe do boda u Ivanjici protiv Javora, ali je zato subotički Spartak sada samo deli tri boda od trećeg mesta nakon trijumfa nad Radom od 2:0, dok je Zemun nastavio svoju sjajnu formu u drugom delu sezone iznenadnom pobedom nad Vojvodinom u Novom Sadu.

Ispod možete da pogledate najbitnije detalje sa svih utakmice.