Kraj regularnog dela prvenstva obeleženo je ubedljivim pobedama Partizana i Crvene zvezde što znacči da je razlika između dva Beogradska rivala prepolovljena na sššest bodova pred 157. večiti derbi.

Partizan je u Humskoj lako savladao Borca iz Čačka koji je sad u zoni ispadanja nakon trijumfa Javora nad Bacčkom. Crno-beli su poveli u prvih deset minuta golom Ognjena Ožegovića, da bi se potom u listu strelaca upisali i Svetozar Marković, Danilo Pantić, Zoran Tošić i ponovo Ožegović.

Crvena zvezda je na ,,Marakani” gotovo u prvom poluvremenu upisala nova tri boda protiv iznenadjenja prolecćnog dela šampionata, Zemuna. Zimsko pojačanje El-Fardu Ben postigao je dva gola, prvi iz slobodnog udarca, a i Aleksandar Pešić se upisao u strelce po 22. put ove sezone.

Rad se i dalje nalazi na dnu tabele nakon ispuštene pobede u Novom Sadu protiv Vojvodine, dok Čukarički ima prednost na trećem mestu u borbi za Evropu nakon remija bez golova na ,,krovu” protiv Voždovca. Radnički Niš je nastavio pad forme porazom u Kruševcu od Napretka dok je subotički Spartak konačno upisao pobedu, 3:1 nad Radnikom, i tako se ponovo umešao u borbu za izlazak na međunarodnu scenu.