Crvena zvezdu, nakon pobede od 3:1 nad Radničkim u Nišu, deli još dva trijumfa od zvanično overavanja šampionske titule.

Ekipa Vladana Milojevića rano je povela golom Nenada Krstičića u 7. minutu, ali je u samoj završnici prvog poluvremena pozajmljeni fudbaler crveno-belih, i drugi strelac lige, Milan Pavkov, zatresao mrežu da obezbedi domaćinu egal na poluvremenu.

Ipak gosti su u nastavnici pokazali svoju klasu i ponovo došli do prednosti sa bele tačke kada je Aleksandar Pešić postigao svoj 24. gol u sjajnoj sezoni, a onda je još jedan igraču formi, El-Fardu Ben postavio konačnih 3:1. Crvena zvezda na ,,Marakani” dočekuje ekipu Čukaričkog u sredu, gde bi pobeda maltene označila kraj šampionske trke.

Fudbaleri Partizana namučili su se po drugi put u poslednjih pet dana protiv Čukaričkog. Nakon skandaloznog rezultata od 2:4 na Banovom brdu u polufinalu Kupa Srbije, crno-beli nisu bili mnogo bolji na svom stadionu, ali su se ipak domogli sva tri boda zahvaljujući Zoranu Tošiću.

Nakon greške bivšeg fudbalera Partizana, Nikole Drinčića, Ognjen Ožegović je asistirao Tošiću da matira golmana u 18. minutu za vodstvo crno-belih, ali je odmah nakon restarta rezervista Nikola Belaković iskoristio lapsus koncentracije u domaćoj odbrani za 1:1.

Vladimir Stojković se onda povredio u 70. minutu i morao van terena, što je zabrinjavajuće za Miroslava Dukića, ali i za selektora Srbije Mladen Krstajića. Nakon ulaska Leandrea Tavambe i legendarnog Saše Ilića crno-beli su pritisli goste u potrazi za sva tri boda, a u toj misiji su i uspeli kada su dve rezerviste kombinovali da bi Tavamba ostavio loptu Tošiću koji je doneo Partizanu sva tri boda.

Pad u formi Vojvodine nakon odlaska trenera Ilije Stolice se nastavlja i pod novim trenerom Aleksandrom Veselinovićem koji je izgubio od bivšeg kluba, Spartaka iz Subotice 0:2. Golove su postigli Noboru Šimura u prvom poluvremenu, da bi u završnici vodeći strelac ,,Goluba” Nemanja Nikolić postavio konačan rezultat i tako pogurao Spartak na korak od izlaska u Evropu.

Borac iz Čačka je zakovan za dno tabele, i kako stvari stoje se seli u drugi ranj takmičenja za sledeću sezonu nakon poraza u Lačanima protiv Mladosti, kao i za sada, ekipa Rada, Bačke ili Javora. Tim sa Banjice pobedio je Radnik iz Surdulice 2:1 na domaćem terenu, dok je Bačka sve bliža opasnoj zoni nakon remija sa Mačvom, a Javor se udaljio od “opasne zone” minimalnom pobedom nad Zemunom.