Vodeća Crvena zvezda rutinski je savladala ekipu Čukaričkog 3:0 na stadionu ,,Rajko Mitić” i tako došla na korak od sna. Crveno-beli će zvanično biti proglašeni kao šampioni ukoliko budu uzeli sva tri boda u Kruševcu protiv Napretka u narednom kolu.

Nakon prilično mirnog prvog poluvremena gde je prvi strelac Superlige Aleksandar Pešić propustio najbolju priliku, ekipa Vladana Milojevića došla je do vođstva nakon sat vremena igre, kada je u brzom kontra napadu Slavoljub Srnić uposlio El-Fardu Bena po desnoj strani, a ovaj rutinski savladao golmana Nemanju Belića.

Od tog trenutka domaćin postaje sve autoritativniji i duplira prednost preko Nemanje Radonjića, da bi u samoj završnici Luka Adžić direktno iz slobodnog udarca postavio konačnih 3:0.

Dan kasnije Partizan je pobedom nad Radničkim iz Niša od 3:1 naterao večitog rivala da sačeka zvanično priznanje ovoseznoskog prvaka do sledećeg kola, jer je ponovo smanjio momentarnu razliku od “-12” na “-9”.

Problemi koji muče crno-bele u odbrani su ponovo bili vidni, a to je iskoristio Milan Pavkov u 13. minutu da nakon prekida glavom smesti loptu iza Marka Jovičića za svoj 21. gol ove sezone. Međutim, vođstvo Radničkog trajalo je samo par minuta dok nije Đorđe Ivanović iz drugog pokušaja savladao bivšeg golmana Partizana Bojana Šaranova za izjednačenje.

Pre pauze za poluvreme Ivanović je postigao i svoj drugi gol u Partizanu, i na ovoj utakmici, kada je nakon par varki snažno smestio loptu u gornji levi ugao, a onda je uz to dodao i asistenciju za Zorana Tošića u 57. minutu i tako konačno pružio izdanje kakvo se od njega očekivalo nakon transfera iz subotičkog Spartaka.

Borac iz Čačka je na korak od ispadnja nakon poraza u gostima od Zemuna (1:2). “Zebre” su imale rezultat sve do same završnice, ali je onda napravljen penal koji je realizovao Nikola Petković, i koji znači da je tim iz Čačka sada čak četiri boda udaljen od “bezbedne zone”.

Poraz Radničkog od Partizana znači da su Nišlije sve dalje od mestu koji vode u Evropu, ali je zato Spartak sve bliži svom debiju na međunarodnoj sceni. Vladimir Gaćinović je nastavio dobar rad Aleksandra Veselinovića iz prvog dela sezone i pobedom nad Napretkom od 2:1, tim iz Subotice ima komfor zonu od četiri boda u odnosu na četvrtoplasirani Voždovac u borbi za Evropu.