Iako je šampionska trka okončana prošlog vikenda Crvena zvezda ne diže nogu sa gasa i svoju totalnu dominaciju na Balkanu ove sezone ponovo je pokazala pobedom nad Spartakom iz Subotice 4:0, a utakmicu je obeležio svojim prvim golovima u seniorskoj ekipi Crvene zvezde mlada nada srpskog fudbala, Dejan Joveljić.

Mladi golgeter je već postigao 44. pogotka za omladince ove sezone i došao do izražaja svojim gestom fer-pleja prošle nedelje u meču protiv OFK Beograda, ali sada smo mogli da vidimo njegov potencijal da zaigra u elitnom rangu takmičenja Srbije, a to izgleda, itekako može.

Joveljić slavi gol FOTO: FK Crvena zvezda

Svoj prvi gol je rutinski smestio iz penala, a drugi je bio produkt njegovog sampouzdanja nakon sjajne sezone i poverenja koji šef struke crveno-belih, Vladan Milojević ima u njega. U strelce su se takođe upisali Nemanja Radonjić i El-Fardu Ben.

U Humskoj je opet viđeno loše izdanje igrača, kao i bizarne scene na tribinama. Poznata je već situacija sa ”Grobarima” i da su podeljeni u tri frakcije, a najbrojnija frakcija na utakmica, tzv. Partizanovaca dovela je trubače na utakmicu koji su skoro celo prvo poluvreme svirali posmrtni marš. Sada da li je to upućeno drugoj frakciji na jugu ili treneru Miroslavu Đukiću je nepoznato, ali je bilo prikladno novom tužnom izdanju crno-belih.

Napredak je već pokazao ove sezone da može itekako da se nosi sa večitim rivalima, a to je potvrdio i u Humskoj kada je došao do vođstva projektilom Jesea Sekidike, a samo minut ranije odličan Miloš Vulić natrčao je na centaršut da duplira prednost gostiju.

U nastavku meča videli smo borbenijeg Partizana i zapitali smo se po još koji put šta će da rade crno-beli kada za dve nedelje ode u penziju legendarni Saša Ilić, koji sa dve sjajne asistencije omogućio mladom Đorđu Jovanoviću da postigne dva gola i dovede Partizan do izjednačenja, i za malo sva tri boda. Tako da se postavlja pitanje šefu struke kako Jovanović, koji deluje kao rođeni golgeter, nije mogao da se izbori za veću minutažu ove sezone?

Borac je i zvanično ispao iz lige nakon poraza od Rada u Čačku, i to u zadnjem minutu. Penal Vladimira Volova vratio je sva tri boda na Banjicu i faktički osigurao Superligaški status Rada za sledeću sezonu, cilj koji je delovao nedostižan do pre par nedelja, ali izgleda da je Zoran Milinković preporodio tim. Pretposlednje mesto sada zauzima OFK Bačka koja je konačno okončala seriju bez pobede od 7 utakmica tako što je deklasirala rivala za opstanak Javor 4:0 na domaćem terenu.

Borba za Evropu će se izvesno nastaviti do zadnjeg kola, jer nakon poraza Spartaka, Radničkog iz Niša nakon pobede nad Vojvodinom 5:0 deli samo gol razlika od trećeg mesta, ali ni ovo kolo nije prošlo bez incidenata jer je sarkastičnom izjavom trener Vojvodine Aleksandar Veselinović izjavio nakon meča da ,,u Nišu nebi ni Real Madrid parirao Radničkom”, i tako postavio pitanje regularnosti pobede domaćina.