U pretposlednjem kolu Superlige Srbije sva pažnja bila je usmerena ka Subotici i duelu između Spartaka i Radničkog iz Niša, gde bi pobeda za bilo koga faktički overila izlazak u Evropu.

Nakon zahteva UEFA da se Milorad Mažić, koji je bio predviđen kao glavni arbitar ovog meča povuče, Srđan Obradović je preuzeo tu ulogu i napravio dve itekako velike odluke. Obradović je prvo svirao penal u 65. minutu, što je delovalo i kao ispravna odluka i koji je iskoristio vodeći strelac “golubova” Nemanja Nikolić.

Onda je glavni sudija ovog meča dosudio i drugi penal za domaće igrače u završnici utakmice, i po snimku izgleda se obrukao jer je signalizirao igranje rukom iako je lopta prošla kroz noge Andriji Mijailoviću nakon centaršuta Noborua Šimure. Sa bele tačke je Nikolić bio ponovo precizan i tako postavio konačnih 2:0 za Spartak. Peh za goste je to što će u zadnjem kolu biti bez drugog strelca lige, Milana Pavkova, koji je zaradio dva žuta kartona za samo dva minuta.

Subotičane sada samo čudo deli od mesta u kvalifikacijama za Ligu Evrope, jer imaju tro boda i bolju gol razliku prednosti u odnosu na današnjeg protivnika, a gostuju Partizanu u poslednjem kolu dok će Nišlije dočekati ekipu Napretka.

Voždovac se takođe izborio za sva tri boda protiv finaliste Kupa Srbije, Partizana, na “krovu” gde se igralo bez publike nakon kazne domaće ekipe zbog lošeg ponašanja njihovih navijača na meču protiv Vojvodine.

Partizan je u dosta izmenjenom sastavu poveo sa bele tačke kada je Marko Jevtović bio precizan, ali onda je usledio “šamar” crno-belima. Prvo je nakon faula nad Borkom Duronjićem iz penala izjednačio Andrija Luković da bi potom Alen Mašović prošao Slobodana Uroševića kao da nije bio tu uz levu aut liniju i lako matirao Marka Jovičića za konačnih 2:1.

Crvena zvezda je nastavila niz pobeda u Novom Sadu protiv Vojvodine gde su domaći igrači poveli nakon projektila Lazara Arsića, da bi u finišu prvog poluvremena Nemanja Radnonjić doneo gostima egal na poluvremenu, a rezervista Nemanja Milić matirao je golmana domaćina Emila Rockova 15. minuta pre kraja da vrati ceo plen u Beograd pred šampionsko slavlje koje je pomereno za sledeću subotu u 18h.

Kao što je već poznato Borac iz Čačka provešće iduću sezonu u Prvoj ligi, ali je i dalje pitanje ko će im se pridružiti. Rad je sa igračem manje slavio protiv Zemuna 3:2, i tako sebi maltene obezbedio još jednu sezonu u eliti, dok je i ekipa Javora uzela sva tri boda na gostovanju u Šapcu protiv Mačve nakon dva gola Milana Mrkaića, a u poslednjem kolu dočekaće Rad.

Pretposlednje mesto trenutno zauzima ekipa Bačke, ali i ona ulazi u formu baš kad joj treba, ali to može biti prekasno. Savladali su danas Mladost iz Lučana 3:1 u gostima da imaju šanse za opstanak i u poslednjem kolu gde izgleda imaju povoljnu utakmicu protiv Borca na svom stadionu. Ovo sve može da znači da će završiti dve ili tri ekipe sa po 25 bodova što takođe znači da je moguće da će gol razlika biti odlučujući faktor u borbi za opstanak. Jedno je sigurno – biće interesantno do poslednjeg zvižduka.