Okončano je 18. kolo Superlige, a Crvena zvezda je povećala prednost na šest bodova u odnosu na drugoplasiranog Partizana.

Crveno-beli su nakon preokreta protiv Čukaričkog došli do sva tri boda na Banovom brdu. Domaćin je poveo golom Petra Mićina u 41. minutu, ali su gosti izjednačili kada je Boaći matirao Belića sa bele tačke. Isti igrač je postavio konačnih 2:1 u 69. minutu nakon asistencije Srđana Babića.

Partizan je nakon izborenog plasmana u Ligi Evrope podbacio u domaćem prvenstvu, tako što je remizirao sa subotičkim Spartakom.

Zoran Tošić je doneo crno-belima prednost pana početku drugog poluvremena dok je Nemanja Nikolić izjednačio za goste nakon centaršuta sa leve strane.

U subotu je OFK Bačka bila bolja od Vojvodine u novosadskom derbiju (1:0), dok je Radnički bio ubedljiv protiv Zemuna u Nišu (4:1).

REZULTATI 18. KOLA

PETAK

Borac – Voždovac 0:0

SUBOTA

Mačva – Javor 1:1 (0:0) (Matić 88 – Cvetković 90+6 pen)

Bačka – Vojvodina 1:0 (0:0) (Luković 74)

Rad – Mladost 1:0 (1:0) (Denić 39)

Radnik – Napredak 2:3 (0:1) (Purović 87, Mićić 90+4 – Eskić 18, Vukanović 51, Đerić 57)

Radnički Niš – Zemun 4:1 (2:1) (Pavkov 9, Ilić 16, Tomić 58, Mrkić 76 pen – Beljić 34)