Okončano je 20. kolo Superlige, a Crvena zvezda je zadržala prednost od šest bodova u odnosu na drugoplasiranog Partizana.

Crveno-beli su dva puta jurili rezultat protiv Bačke i stigli do boda u 85. minutu preko Ričmonda Boaćija iz jedanesterca. Crveno-beli su tako prekinuli seriju od sedam uzastopnih trijumfa u domaćem prvenstvu.

Partizan nije mogao da iskoristi kiks večitog rivala tako što je remizirao sa Vojvodinom u Hunskoj 1:1. Crno-belima je doneo vođstvo Zoran Tošić, ali je Asmir Kojašević izjednačio za goste u 86. minutu.
Utakmice u Čačku, na Banjici i na Banovom brdu odložene su za sutra zbog loših vremenskih uslova danas.

Voždovac je smanjio razliku u odnosu na trećeplasiranog Spartaka na samo jedan bod tako što je slavio u gostima protiv Javora a Subotičani su izgubili u Šapcu od Mačve.